Asistence

Pedagogickou asistenci využívají v nějaké míře téměř všichni žáci. Bez této služby bychom nemohli zajistit služby v takové kvalitě a takovém rozsahu, jako se nám to daří nyní. Prošli jsme dlouhou cestou, než se nám podařilo zajistit kvalitní a fungující systém.

V současné době máme 7 asistentek pedagoga.

Asistentky mají odpovídající vzdělání - akreditaci osobní i pedagogické asistentky (popř. si kvalifikaci aktuálně doplňují)

Péči v této oblasti podporujeme pořizováním rehabilitačních pomůcek, plánujeme zřízení speciální rehabilitační a relaxační místnosti

Cílem naší práce za podpory asistentů je poskytovat všem žákům v celém spektru druhů a stupňů postižení takové klima a pomoc, které jim pomohou překonat potíže vyplývající z jejich speciálních potřeb. Vzhledem ke složení dětí a skladbě tříd se potřeba asistentů neustále zvyšuje a pro kvalitní péči o žáky je zcela nezbytná (Ve všech třídách jsou žáci několika ročníků. Kolektivy jsou, pokud možno, skládány tak, aby byly zachovány případné silné sociální a emoční vazby ať už mezi žákem a pedagogem, nebo žáky navzájem. Ve třídách jsou zpravidla proto žáci všech stupňů a všech tří oborů vzdělávání).