Základní škola

Cílem základní školy  je poskytovat žákům se speciálními vzdělávacími potřebami  takové prostředí a klima, ve kterém se úspěšně uplatní a získají vzdělání poskytované základní školou. (viz. Dokumenty školy). Poskytujeme komplexní péči v oblasti vzdělání i výchovy, věnujeme se dětem s lehkým mentálním postižením, s kombinovanými vadami a autismem. Preferujeme individuální přístup ke každému dítěti. Snažíme s eúzce spolupracovat s rodiči, se speciálně pedagogickými centry, s pedagogicko-psychologickými poradnami, s pediatry, klinickými psychology i psychiatry. Jedním z nejdůležitějších prostředků k dosažení stanovených výsledků je soustavné utváření příznivého klimatu školy. V této oblasti se zaměřujeme na:

• celkové kulturní prostředí školy, na kvalitu řízení a na dobré mezilidské vztahy (kolegiální spolupráce, vztahy k dětem, spolupráce s rodiči, rodinná atmosféra jsou pro nás prioritní)
  • pravidelné obměňování vnitřního řádu a aktualizování pracovního řádu (k tomu, aby klima školy bylo dlouhodobě příznivé, je nutné pravidelně připomínat pravidla a mantinely jak dětem, tak pracovníkům. Ve škole velmi dobře kvalitní pracovní tým, který tvoří učitelé s velkými zkušenostmi v oblasti speciálně-pedagogické péče.)
  • vytváření přátelské atmosféry a atmosféry spolupráce mezi žáky a učiteli
  • pravidelné informování rodičů o výchovně vzdělávacím procesu
  • zvýšená péče problémovým žákům  (viz. spolupráce s odborníky)
  • respektování osobnosti dítěte, posilování sebevědomí, podněcování jeho aktivity
  • zajištění individuální výuky a individuálních vzdělávacích plánů
  • soustavné a trvalé zajištění kvalitních podmínek pro integrované žáky - hygienických, ekonomických, vzdělávacích
  • udržování a zlepšování prostor školy a jejího okolí
  • zlepšování estetického vzhledu školy.

Speciální aktivity

• projektové dny
  • canisterapie
  • plavání pro žáky 1. stupně (povinné v rámci ŠVP)