III. TŘÍDA - INFORMACE A ÚKOLY

7. 11. 2020

Dobrý den,

znovu Vás, stejně jako na jaře zdravím bohužel touto cestou. Úkoly, se budu znovu snažit zadávat tak, abyste jim co nejlépe porozuměli. Každému z vás jsem dala na výběr mezi online výukou nebo plněním úkolů po vlastní ose. Kdo se každý den účastní video lekce, dostává úkoly, hodnocení i rady k výuce průběžně a už je tedy nebudu vpisovat sem. Kdo pracuje z domova sám, moc prosím o zpětnou vazbu, vždy na konci týdne. Stačí sms – úkoly máme, nic nepotřebujemeJ.

Každé pondělí jsem s Táňou k dispozici ve škole od 10:30 do 14:00, po telefonické domluvě času se za mnou můžete zastavit, probrat co je potřeba, případně vyzvednout nějaké materiály atd. Domlouvat se už budeme na konkrétní čas, aby se nás nepotkalo více najednou.

Všem vám děkuji za vzornou spolupráci a děti s Táňou objímáme a zdravíme. Jaruška

1. třída – holčičky, moc vás zdravím a doufám, že se vám daří. Mám vás pozdravovat od Elinky a Natálky, vidím se s nimi každý den přes počítač. Moc se jim stýskáJ a těší se na vás. Tady vám posílám úkoly na příští týden.

Český jazyk

• Opakujeme – Věta začíná vždy velkým písmenem a končí tečkou, otazníkem nebo vykřičníkem.
  • Věty dělíme na –

Oznamovací – ty nám něco normálně říkají a končí tečkou.

Tázací – těmi se na něco ptáme a končí otazníkem.

Rozkazovací – o těch jsme se ještě neučili, ale něco přikazují nebo zdůrazňují a končí vykřičníkem.

• Tady je cvičení, udělej ho alespoň třikrát, stačí, když na odkaz jen poťukáš: https://skolakov.eu/cesky-jazyk/2-trida/veta-slovo-slabika/veta-tazaci/cviceniF1.htm
  • Písanka – další 2 stránky – máte je nakopírované na jednou listu – tzn., vyplníš jeden celý papír z jedné strany.

Matematika

• Číselná řada do 100 – zopakuj si po desítkách nahoru i dolu a potom i po jednotkách – tzn. 54 a jedu nahoru alespoň 6 čísel, potom zase jiná číslice a jedu dolů atd. Můžete se zkoušet navzájem.
  • Malá bílá učebnice matematiky – str. 24, cvičení 1. 3. 1. do modrého sešitu – přepiš a vypočítej.
  • Procvičování na počítači – na tomto odkazu každá alespoň 3 krát – pondělí, středa, pátek – nebo každý den. https://skolakov.eu/matematika/2-trida/scitani-a-odcitani-do-100-A/v-pizzerii/priklady1.htm

Člověk a svět – Na prvouku se domluvíme na online hodinu – začínáme s historií – než přejdeme k pověstem, chci holkám téma vysvětlit.

1. Třída – Evinko, i tebe mám od všech moc pozdravovat. Snad se ti v učení daří. Kdybys potřebovala něco vysvětlit, určitě zavolejte. Příští týden bych chtěla tebe, Lucku a Vendy alespoň jeden den připojit a udělat s vámi hodinu prvoukyJ

• Věty dělíme na –

Oznamovací – ty nám něco normálně říkají a končí tečkou.

Tázací – těmi se na něco ptáme a končí otazníkem.

• V učebnici Českého jazyka – str. 21, cvičení 4. – přečti, odpověz na otázky a odpovědi potom napiš do modrého sešitu. Jen odpovědi, ne celé věty. Popros tetu nebo taťku, ať ti slova diktují po slabikách, ať to lépe slyšíš.
  • Čítanka – str. 36 – 38 – pohádka O Koblížkovi – přečti a napiš do modrého sešitu nadpis a nakresli obrázek.

Matematika

• Násobení – naším způsobem, pokud byste potřebovali poradit, zavolejte – dokud nebude perfektně umět všechny řady.
  • Zatím opakujeme řady 1,2,3,4,5,6, 7, 8, 9,10.
  • Cvičné příklady – do sešitu, pokud máte u sebe.
  • Jednoduché slovní úlohy na násobení a dělení ze života – Dala jsem ti na nákup 6 desetikorun, kolik jsi měla peněz? Atd.
  • On line tréning - https://www.umimematiku.cz/pocitani-mala-nasobilka-1-uroven/426

Člověk a svět – ráda bych jim tento týden vysvětlila buď po telefonu nebo na skype.

1. třída – Sebíku, i tebe zdravím a doufám, že se ti dobře daří. Učení jsi určitě zvládl bez problémů, tak ti teď napíšu na příští týden další, ať se nenudíš.J Těším se, až se uvidíme.

Člověk a svět

• Přečtěte si s mamkou o historii – str. 13 nakopírovaná, můžete vyplnit i pracovní list číslo 9. Ten k tomu patří.