Tato stránka využívá cookies pro vaše lepší procházení webové stránky. Tím, že na stránkách setrváte, souhlasíte s jejich používáním. Více zjistíte zde.
NastaveníPovolit všeZamítnout
499 405 439
zsslunecni@zs-slunecni.cz
IV. TŘÍDA - INFORMACE A ÚKOLY

IV. TŘÍDA - INFORMACE A ÚKOLY

15. 6. 2020

Vážení rodiče,

          zdravíme Vás po týdnu, kdy jsme vybraly jedno zvíře, které jsme pozvaly za celou naši třídu na snídani. Je to ŽIRAFA J. Abychom se s žirafou seznámili blíž, vytvořily jsme pro děti pracovní listy, ve kterých se dozvíte, jak žirafa vypadá, co ráda jí, kde a jak žije. Jako poslední úkol v pracovních listech je kresba vaší žirafy a její pojmenování. Budeme rády, když nám vyplněné pracovní listy pošlete zpátky a v září si vaše kresby společně s certifikátem o pozvání žirafy na snídani vystavíme ve třídě.

          Jak už to tak chodí, blíží se konec školního roku. Letos to bude trochu jiné, než jak jsme všichni zvyklí, ale to nevadí, protože si všechno vynahradíme v září J. Tento projekt berte jako zakončení školního roku. Další práci už posílat nebudeme, Těšte se z letních prázdnin (snad budou slunné), užijte si čas, který můžete společně trávit a opatrujte se. Chceme Vám všem moc poděkovat za trpělivost, ohleduplnost a za poctivou práci. Budeme se na Vás všechny těšit v září J.

PS: Stále jsme Vám k dispozici na školním emailu, na soukromých emailech i na telefonních číslech. Verča, Terezka a Péťa

Projekt I. ZOO

Vážení rodiče, 

 během posledního (ne)školního měsíce, jsme si pro Vás a děti připravily pár “projektů”, které Vám budeme představovat postupně. Učení už pomalu odzvonilo, počasí se opět vyjasňuje a tak už Vás nechceme zahlcovat psaním, čtením a počítáním (protože pevně věříme, že i bez našich rad a pracovních listů fungujete samostatně). 

     Projekt I. vznikl na základě skutečnosti, že spolu letos nevyrazíme na školní výlet do ZOO Dvůr Králové nad Labem a aby tato skutečnost nebyla tak smutná, rozhodli jsme se ZOO podpořit alespoň na dálku tím, že bychom jedno vybrané zvíře pozvali za celou AUTI třídu na snídani, oběd, večeři či brunch. Tato skvělá akce právě teď probíhá na oficiálních stránkách ZOO (https://safaripark.cz/obed )a těší se opravdu velkému zájmu. 

     Rádi bychom Vás informovali, že každý žák naší třídy přispěje 20 Kč, které půjdou z třídního fondu a tím tak přispěje na úžasnou věc, kdy pomůže nakrmit jedno zvíře. Certifikát, který zaplacením od ZOO získáme, si vystavíme ve třídě a zveřejníme ho jako skvělý nápad i pro ostatní na našich webových stránkách. 

    Během příštího týdne dostanete na tento mail potvrzení o zaplacení a další informace k tomuto projektu (protože tím to nekončí J). Mějte krásný slunný týden a dejte třeba vědět, jak se Vám tento PROJEKT I. líbí J Verča, Terezka a Péťa 

 

Dobrý den, Vážení rodiče,

sledujte prosím během nepřítomnosti žáků ve škole tuto e-mailovou adresu a webové stránky školy https://www.zs-slunecni.cz/ , kam Vám budeme každý týden zasílat pracovní listy a výukové materiály.

 

Nadále platí, abyste primárně pokračovali s dětmi v materiálech, učebnicích, pracovních sešitech a listech, které jsme Vám daly před uzavřením škol a na které jsou kluci zvyklí. A hlavně zůstali zdraví a v co největší psychické pohodě! :) 

 

Pracovní listy, které budou ke stažení a tisku, NEJSOU povinné. Chápu také, že ne každý vlastní tiskárnu. Jsou to spíše nadstavbové, nebo obecné úkoly, kterými lze racionálně vyplnit volný čas a zároveň si zopakovat to, co už umíme. Množstvím úkolů nechceme děti (ani Vás) zatížit. Prioritou je, aby se děti během karantény cítily doma dobře!

 

Zpříjemněte si společný čas, čtěte si, vařte, dívejte se na dokumenty, prohlížejte společné fotografie a zapojujte školní předměty do běžných denních úkonů, ne křečovitě a násilně.

 

Doporučuji sledovat od 9:00 ČT 2, kde vysílají online vyučování, nebo poté shlédnout v archivu. Jednotlivé vyučovací hodiny jsou prokládané vzdělávacími pořady, edukačními dokumenty, či videi.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/

 

Dále tyto webové stránky:

 

http://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

 

https://www.nns.cz/blog/   (zde jsou zpřístupněny zdarma učebnice a pracovní sešity z prvouky, na které jsou žáci zvyklí)

 

http://program.autiste.cz/  (moc hezky zpracované strukturované úkoly různé obtížnosti)

 

https://www.skolasnadhledem.cz/profil/prehled

 

https://www.umimecesky.cz/

 

https://www.umimematiku.cz/

 

https://www.pravopisne.cz/category/pravopisna-cviceni/

 

http://www.naucsepsat.cz/

 

 

S jakýmkoliv dotazem se na nás neváhejte obrátit pomocí soukromého e-mailu, nebo na telefonu:

 

Veronika Krausová 732 616 617, weca.krausova@seznam.cz

Tereza Hitková, ssmarth@seznam.cz

 

Hezký den a pevné zdraví!

Dokumenty ke stažení

Děkujeme všem partnerům za jejich podporu.

PARTNEŘI ŠKOLY

Programování a webhosting MagicHouse s.r.o.