Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. 

V pořádku Další informace
499 405 439
zsslunecni@zs-slunecni.cz
IV. TŘÍDA - INFORMACE A ÚKOLY

IV. TŘÍDA - INFORMACE A ÚKOLY

6. 4. 2020

Krásný začátek týdne!

 

Ve čtvrtek začínají velikonoční prázdniny a má být krásné počasí. Nechci vás tedy příliš zahltit pracovními listy.

Můžete si vypracovat oddechový sešit „Velikonoční radovánky“, který jsem vám během minulého týdne posílala. Žáci z 2. stupně mohou dle jejich aktuálního vzdělávacího obsahu přepisovat velikonoční básničky, podtrhávat v nich měkké a tvrdé souhlásky, vyjmenovaná slova a slova příbuzná, podstatná jména a jejich rody, či slovesa apod., obtížnosti se meze nekladou. :)

 

Jelikož nám bude počasí přát, máte - li možnost, choďte co nejvíce ven, na zahradu, na procházky, kde nikoho nepotkáte a i zde můžete zapojit výuku.

 

Zde je pár nápadů/doporučení:

 

- Povídejte si, jaké květiny vidíte, zda jsou stromy listnaté nebo jehličnaté, zopakujte si jejich názvy.

- Pozorujte okolní ptáky, procvičte si jejich jména, zda jsou stěhovaví či ne.

- Nasbírejte přírodní materiál do „prázdninové abecedy“.

- Udělejte si nějakou krásnou velikonoční dekoraci, věnec na dveře, ozdobte větvičky ve váze či stromek u domu, malujte vajíčka.

- Upečte a nazdobte si společně mazanec, perníčky, beránka, važte suroviny, držte se postupu v receptu, který si můžete přepsat do sešitu na český jazyk. Ráda se nechám inspirovat!

- Na zelený čtvrtek nezapomeňte sníst něco zeleného, abyste byli celý rok plni síly a zdraví! :)

- Pracujte na zahradě, ve skleníku, zapojte kluky do pletí, rytí, sázení a setí. (Kdyby se jim nechtělo, mají to ode mě jako rozkaz. :)) Ať pojmenovávají každou činnost a nářadí k ní příslušné. Rozvíjejte co nejvíce slovní zásobu.

- Zopakujte si velikonoční tradice, zvyky, jejich význam.

- Upleťte si společně pomlázku. ( I když letos asi moc neposlouží.)

- Vezměte si ven výtvarné potřeby a kreslete, co vidíte.

- Zahrajte si velikonoční, či jarní brainstorming (kluci znají z ranní komunikace jako „hru na asociace“). Vydržte několik kol na odlišná témata, výborně se tím nastartujete k společné práci. (Jednoduše řeknete slovo a střídáte se v tom, co vás okamžitě na vyřčený pojem napadne, Např. Jaro→ květiny→ Bledulka→ Sněženka→ sníh→ zima→ mráz….) Kdyby slovo s předešlým podle vás moc nekorespondovalo, zeptejte se kluků, proč řekli právě toto. Většinou svůj pojem moc hezky vysvětlí a obhájí. Touto hrou rozvíjí slovní zásobu, abstraktní i konkrétní myšlení, představivost a výborně komunikují obě hemisféry navzájem. Nic k tomu nepotřebujete a vždy je to legrace. :)

- Rozvíjejte finanční gramotnost, rozstříhejte reklamní letáky a vytvářejte nákupní seznam, vytvořte vlastní reklamní leták, hrajte na obchod.

 

Možností jak zapojit výuku do běžných činností je nepřeberné množství a věřím, že většinu z nich již praktikujete. Budu moc ráda, když se ozvete a pošlete mi třeba i nějaké fotky, jak se vám daří.:)

 

Moc si užijte Velikonoce, myslím na Vás!

 

S pozdravem

 

Veronika Krausová

 

 

 

Dobrý den, Vážení rodiče,

sledujte prosím během nepřítomnosti žáků ve škole tuto e-mailovou adresu a webové stránky školy https://www.zs-slunecni.cz/ , kam Vám budeme každý týden zasílat pracovní listy a výukové materiály.

 

Nadále platí, abyste primárně pokračovali s dětmi v materiálech, učebnicích, pracovních sešitech a listech, které jsme Vám daly před uzavřením škol a na které jsou kluci zvyklí. A hlavně zůstali zdraví a v co největší psychické pohodě! :) 

 

Pracovní listy, které budou ke stažení a tisku, NEJSOU povinné. Chápu také, že ne každý vlastní tiskárnu. Jsou to spíše nadstavbové, nebo obecné úkoly, kterými lze racionálně vyplnit volný čas a zároveň si zopakovat to, co už umíme. Množstvím úkolů nechceme děti (ani Vás) zatížit. Prioritou je, aby se děti během karantény cítily doma dobře!

 

Zpříjemněte si společný čas, čtěte si, vařte, dívejte se na dokumenty, prohlížejte společné fotografie a zapojujte školní předměty do běžných denních úkonů, ne křečovitě a násilně.

 

Doporučuji sledovat od 9:00 ČT 2, kde vysílají online vyučování, nebo poté shlédnout v archivu. Jednotlivé vyučovací hodiny jsou prokládané vzdělávacími pořady, edukačními dokumenty, či videi.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/

 

Dále tyto webové stránky:

 

http://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php

 

https://www.nns.cz/blog/   (zde jsou zpřístupněny zdarma učebnice a pracovní sešity z prvouky, na které jsou žáci zvyklí)

 

http://program.autiste.cz/  (moc hezky zpracované strukturované úkoly různé obtížnosti)

 

https://www.skolasnadhledem.cz/profil/prehled

 

https://www.umimecesky.cz/

 

https://www.umimematiku.cz/

 

https://www.pravopisne.cz/category/pravopisna-cviceni/

 

http://www.naucsepsat.cz/

 

 

S jakýmkoliv dotazem se na nás neváhejte obrátit pomocí soukromého e-mailu, nebo na telefonu:

 

Veronika Krausová 732 616 617, weca.krausova@seznam.cz

Tereza Hitková, ssmarth@seznam.cz

 

Hezký den a pevné zdraví!

Dokumenty ke stažení

Děkujeme všem partnerům za jejich podporu.

PARTNEŘI ŠKOLYProgramování a webhosting MagicHouse s.r.o.