STEZKA KORUNAMI STROMŮ 6. 6. 2018 - V. tř.

Na svůj školní výlet vyrazila V. třída ve středu 6. 6. 2018 za krásného slunečného počasí do Krkonoš. Nad Janskými Lázněmi se nachází Stezka korunami stromů Krkonoše, která je obklopena pěkným lesem. Stezka nám ho ukázala tak, jak ho jen sotva uvidíme. Kolem nás byli 80 let staré stromy – smrky, jedle i buky, a my jsme měli možnost dívat se do jejich korun tak, jako bychom byli ptáci a letěli nad zemí. Pozvolna jsme stoupali vzhůru na věž vysokou 42,7 metrů nad špičky nejvyšších stromů, které v okolí rostou. V základech věže se nalézá expozice s názvem Půda – neviditelná součást lesa. Velmi jednoduchou formou je zde ukázáno, co vlastně půda je a kdy je živá. Expozice, uprostřed které visí opravdové kořeny, nutí člověka k zamyšlení nad důležitostí a významem tohoto významného zdroje života.

Na zpáteční cestě dolů dva odvážní žáci vyzkoušeli tobogán, který je dlouhý 80 metrů. Stezka se pro někoho z nás stala opravdovým adrenalinovým zážitkem, někteří zde překonali i strach z výšek. Odvezli jsme si z Krkonoš nevšední zážitek, stezka je úžasná a stojí za to se na ní vypravit.